Uzayda sayısız yıldız bu yıldızların çevresinde gezegenler nebulalar, galaksiler, astroidler var. Bu harika uygulamayı cep telefonu ve tabletinize indirerek o anda bulunduğunuz konum için yıldızları görebilirsiniz.

https://starwalk.space/en

Android tabanlı telefon ve tablet:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitotechnology.StarWalk2&referrer=utm_source%3Dwebsite%26utm_medium%3Dintro%26utm_campaign%3Dhome

iPhone ve iPad:
https://apps.apple.com/app/apple-store/id892279069?mt=8

Star Walk 2 enfes bir gökyüzü haritasıdır. Astronomik verileri en son teknolojiyle birleştirerek binlerce yıldız, kuyruklu yıldız, takımyıldızı, uydu, cüce gezegen, ay, meteor yağmuru, asteroit, derin gökyüzü nesnesi, nebula ve galaksi arasında rahatça gezinmenizi sağlar. Tek yapmanız gereken cihazınızı gökyüzüne doğru çevirmektir; yıldız haritası, gece sizi kuşatan gökyüzünde neler olup bittiğini gösterecektir.*

Gök cisimlerinin inanılmaz 3D modelleri:
– Gezegensi bulutlar
– Takımyıldızlar
– Cüce gezegenler, kuyruklu yıldızlar ve asteroitler
– İnsan yapımı uydular
– Katman katman gezegenler ve misyonlar

YENİ DERİNLİKLERİ KEŞFEDİN
Star Walk 2, olası gezegensi bulutların üç boyutlu modellerini gösteren ilk astronomi rehberi özelliğini taşıyor. Resmi kayıtlara geçen 88 takımyıldızının yıldız grupları da kendi hacimlerinde görülebilir. Bunları ayrı yıldız grupları olarak da görebilir, etraflarında dönebilir ve diğer taraftan da göz atabilirsiniz. Mitler ve tarihle ilgili makalelerle tamamlandığında bu uygulama takımyıldızlar üzerine en kapsamlı bilgi koleksiyonunu sunar.

GERÇEK ZAMANLI HAREKET İZLEME
Telefonunuzu yukarı doğru tutup gökyüzüne çevirdiğinizde, Star Walk 2, dahili pusulayı kullanarak sizin hareketlerinizi izler, ekranınızdaki haritayı sizin konumunuzdan görünen yıldızlarla eşleştirir. Yalnızca Ara tuşuna dokunarak gökyüzündeki herhangi bir yıldızı, takımyıldızını veya uyduyu bulun. Star Walk bakmanız gereken yönü belirterek size yol gösterir.

ŞİMDİKİ VE SONRAKİ DURUM
Star Walk 2 ayın şimdiki görünümü, gün batımı ve gün doğumu saati ve gezegenlerin hareketleri hakkında doğru günlük veriler sunar. Tek bir kez kaydırma yaparak, gökyüzünün gecenin ilerleyen saatlerinde veya yıl boyunca nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

PROFESYONEL YILDIZ GÖZLEME REHBERİ
Bir teleskopla yıldızları izlerken geceye özel yumuşak kırmızı modu, gece görüşünü korumanıza yardım eder. Evrenin görünmez yapıları üzerinde çalışmak için gökyüzüne X ışınları (ve diğer 5 filtreyle) bakabilirsiniz. 8.000 üstünde uyduyu canlı izleyerek iridyum alevlerini yakalayabilirsiniz.

One thought on “Star Walk 2 | Yıldızları Görün”

  1. Ben yeni kullanmaya başladım bu uygulamayı.inşallah öğrenirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir